news-h1.png, 1 kB

Tiskové zprávy

SPOLCHEMIE si s hrdostí dovoluje oznámit, že její zodpovědnost v podnikání a ohleduplnost k životnímu prostředí byla letos již po 20. v řadě opět ohodnocena mezinárodním certifikátem Responsible Care. Prestižní ocenění získala jak samotná SPOLCHEMIE, tak i člen jejího holdingu, firma CHS Epi. Cenu udělovanou Svazem chemického průmyslu převzali na slavnostním večeru ředitel rozvoje Tomáš Loubal a technický ředitel Pavel Žák.

Pozitivním konsolidovaným provozním hospodářským výsledkem před odpisy a úroky (ukazatel EBITDA) ve výši 486 mil. korun skončilo loňské hospodaření významné domácí chemičky, ústecké SPOLCHEMIE - Spolku pro chemickou a hutní výrobu, a. s.

SPOLCHEMIE - Spolek pro chemickou a hutní výrobu, a. s. potvrdila i v letošním, v pořadí již 21. ročníku této celostátní soutěže pořádané pod záštitou Hospodářské komory ČR, pozici nejvýznamnějšího exportéra Ústeckého kraje. První místo v regionu není jediným oceněním. V kategorii „Objem exportu 1993-2014“ získala SPOCLHEMIE 16. místo mezi velkými exportéry nad 500 mil. Kč a celkově v České republice se umístila na 19. místě mezi velkými exportéry.

Meziroční zvýšení tržeb o téměř 10 procent na 2,5 miliardy korun při současném vytvoření čistého zisku 71 mil. korun dosáhla významná česká chemička Spolek pro chemickou a hutní výrobu - SPOLCHEMIE za 1. pololetí letošního roku.

Studie proveditelnosti dodatečného sanačního zásahu na skládce nebezpečných odpadů v Chabařovicích

Menu