news-h1.png, 1 kB

Tiskové zprávy

Den v ústecké Zoo: zebří hříbě získá jméno a děti poloviční vstupné


10. 6. 2019

Den v ústecké Zoo: zebří hříbě získá jméno a děti poloviční vstupné

Naše firma oslaví v sobotu 15.června zaměstnanecký rodinný den v ústecké Zoo. Navíc jsme adoptovali letos v lednu narozené zebří hříbátko a naši zaměstnanci pro malou zebru budou v sobotu vybírat i jméno. V rámci této akce je zoo otevřena i veřejnosti, pro kterou jsme si ve spolupráci se zoo připravili dárek - všechny děti budou totiž mít po celý den poloviční vstupné.

Jméno se bude vybírat pro nejmladšího člena zebřího stáda - hřebečka narozeného v úterý 22. ledna 2019. Jeho rodiči jsou osmnáctiletá klisna Linda a hřebec Eddi. Matka Linda již měla ve Dvoře Králové pět mláďat, klisniček, letos se jí poprvé narodil hřebeček.

V historii zoo proběhl úplně první zebří odchov první prázdninový den v roce 1977, kdy přišel na svět hřebeček Markýz. Letošní hříbě je v pořadí 108. mládětem, které se v ústecké zoo dosud narodilo. Zoo Ústí nad Labem se může pochlubit nepřetržitým chovem zebry Hartmannové od roku 1975, kdy do zoo dorazilo dvanáctihlavé stádo ze Dvora Králové. Dva hřebci a deset klisen, kteří pocházeli z přímého odchytu uskutečněného Josefem Vágnerem v Namibii v jihozápadní Africe, položili základ úspěšného chovu, kterým se zoo dodnes pyšní i v mezinárodním měřítku.

Pro ústeckou zoo je zebra Hartmannové kultovním zvířetem, jakýmsi "rodinným stříbrem". Podobně je z hlediska svého mezinárodního významu, množství exportovaných produktů i počtu svých zaměstnanců označována z hlediska českého průmyslu i SPOLCHEMIE - Spolek pro chemickou a hutní výrobu.Back to News
Menu