news-h1.png, 1 kB

Tiskové zprávy

SPOLCHEMIE - Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost - přivítala vzácné hosty


6. 2. 2019

Do SPOLCHEMIE zavítala švédská velvyslankyně a ústecký primátor

5.února 2019  (Ústí nad Labem) - Problémy se získáváním kvalifikovaných pracovníků, využívání železnice, zvyšující se orientace výroby na produkty prospěšné životnímu prostředí, ale i zastoupení žen v zaměstnaneckých pozicích - to vše byla témata, která zajímala ambasadorku švédského království Viktorii Li při její úterní návštěvě sídla významného českého exportéra - ústecké SPOLCHEMIE - Spolku pro chemickou a hutní výrobu.

 Velvyslankyni na jednodenní návštěvě Ústeckého kraje doprovodil do historického sídla firmy i primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický a jeho zástupci. “Švédsko patří mezi jednu z více než 80 zemí světa, do kterých vyvážíme naše sofistikované produkty, jakými jsou například unikátní zelené epoxidové pryskyřice. To, že si paní velvyslankyně vybrala k návštěvě právě naši firmu nás velmi potěšilo. Bylo nám ctí představit ji nejen historii naší firmy se 163 letou tradicí, ale i razantní modernizaci a orientaci naší výroby na produkty, které jsou nejen na špičkové světové úrovni, ale i přívětivé životnímu prostředí,” okomentoval průběh společného setkání generální ředitel SPOLCHEMIE Daniel Tamchyna.

Firma chce podle jeho slov v blízké době prohloubit dále komunikaci s představiteli města i kraje - ať se již jedná o zvyšování bezpečnosti výroby či podporu občanského života i aktivit.Back to News
Menu