news-h1.png, 1 kB

Tiskové zprávy

VŠCHT a SPOLCHEMIE potvrdily odhodlání ke spolupráci podpisem smlouvy o vzájemném partnerství


20. 6. 2018

VŠCHT a SPOLCHEMIE uzavřely partnerství

 Podpisem smlouvy o vzájemném partnerství potvrdily své odhodlání spolupracovat Vysoká škola chemicko-technologická v Praze a významná česká chemička SPOLCHEMIE - Spolek pro chemickou a hutní výrobu. Ústecká firma tak například bude se školou spolupracovat na podpoře jejích vzdělávacích a vědecko-výzkumných aktivit, nabídne studentům možnost odborných stáží či využití stipendijních a trainee programů. Smlouvu v Praze podepsal rektor VŠCHT Karel Melzoch a generální ředitel SPOLCHEMIE Daniel Tamchyna.

  • "Je pro nás ctí spolupracovat s touto tradiční a špičkovou vysokou školou. Pro naši firmu je z hlediska dlouhodobé udržitelnosti podnikání i rozvoje klíčové získávat nové a schopné talenty, protože schopných chemiků a odborníků je dlouhodobý nedostatek," uvedl při podpisu smlouvy Daniel Tamchyna.

  • "Naše škola dlouhodobě patří mezi univerzity, které intenzivně spolupracují s průmyslovými podniky a aplikační sférou obecně. Spolchemie se řadí mezi tradiční a ověřené firmy, její aktivity navíc mají výrazný mezinárodní dopad. Upřímně těším na výsledky naší spolupráce," sdělil rektor Karel Melzoch.

 

Partnerství s VŠCHT může být pro její studenty přínosné nejen díky možnosti podílet se na praktickém a aplikovaném výzkumu, ale i díky mezinárodnímu přesahu SPOLCHEMIE, která úzce spolupracuje se světovými chemickými giganty, např.  japonskou DIC Corporation. Ústecká SPOLCHEMIE je jednou z nejstarších evropských chemiček, třetím evropským největším producentem epoxidů a její produkce je výrazně exportně orientovaná - tradičně patří mezi největší regionální exportéry i místní zaměstnavatele.

O VŠCHT

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze je přirozeným centrem špičkového studia a výzkumu v oblasti chemie. Patří mezi největší vzdělávací a badatelské instituce zaměřené na technickou chemii, chemické a biochemické technologie, materiálové a chemické inženýrství, potravinářství a životní prostředí. Univerzita dlouhodobě patří v relevantních mezinárodních žebříčcích mezi 4% nejlepších světových univerzit.

O SPOLCHEMII

SPOLCHEMIE – Spolek pro chemickou a hutní výrobu, a.s., je předním evropským výrobcem umělých pryskyřic, hydroxidů a inovativních chlorovaných derivátů. Dlouhodobý úspěch a stabilita SPOLCHEMIE stojí na plně integrované výrobě, inovacích, vlastním výzkumu a vývoji, díky nimž společnost vlastní řadu patentů a certifikátů. Jako první na světě SPOLCHEMIE získala mezinárodní environmentální EPD certifikát pro epoxidové pryskyřice. Tradice chemického průmyslu v Ústeckém kraji vznikla před více než 160 lety právě založením SPOLCHEMIE, která se od té doby stala stálou a přínosnou součástí života lidí v regionu. S téměř 900 zaměstnanci je jedním z nejvýznamnějších regionálních zaměstnavatelů a zároveň i domácích exportérů. Provozy SPOLCHEMIE se v posledních letech dočkaly významných investic i modernizace. Potvrzuje to i fakt, že přes 90 % jejích současných výrobních zařízení bylo uvedeno do provozu po roce 2000.

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

Pro další informace kontaktujte tiskového mluvčího SPOLCHEMIE Jana Charváta, tel 608 827 381, charvat@ccgpr.czBack to News
Menu