news-h1.png, 1 kB

Tiskové zprávy

SPOLCHEMIE potvrdila pozici významného domácího exportéra


2. 2. 2018

Post jednoho z největších exportérů Ústeckého kraje i celé České republiky potvrdil významný český výrobce umělých pryskyřic a anorganických specialit SPOLCHEMIE – Spolek pro chemickou a hutní výrobu v tradiční soutěži Exportér roku 2017.

V celkovém objemu exportu v letech 1993–2016 se firma, která je držitelem řady vlastních patentů a certifikátů, umístila na 19. pozici mezi všemi velkými domácími exportéry. V objemu exportu za rok 2016 dosáhla pak na celkové 26. místo.

  • „Pro naši firmu je význam ocenění důležitý i v tom, že naše produkty prodáváme do více než sedmi desítek zemí světa a naprostá většina naší exportní produkce míří navíc na ty nejnáročnější světové trhy. Díky masivnímu vlastnímu výzkumu a vývoji dokážeme vyhovět zákazníkům mj. i v technologicky nejvyspělejších aplikacích pryskyřic kompozitních materiálů nejen pro stavebnictví, ale i automobilový průmysl a energetiku, především ze západní Evropy ,“ popsal význam ocenění v prestižní soutěži českých exportérů generální ředitel SPOLCHEMIE Daniel Tamchyna.

Ústecká SPOLCHEMIE patří nejen k nejstarším fungujícím světovým chemičkám, ale i k domácím průmyslovým podnikům. Více než 88 % jejích prodejů je realizováno mimo ČR, 75 % z nich na vyspělých trzích států EU.

Soutěž exportér roku již 23. rokem pořádají Hospodářská komora ČR, Střední podnikatelský stav a Asociace pro podporu podnikání v ČR.

O Spolchemii:

SPOLCHEMIE – Spolek pro chemickou a hutní výrobu, a.s., je předním evropským výrobcem umělých pryskyřic, hydroxidů a inovativních chlorovaných derivátů. Dlouhodobý úspěch a stabilita SPOLCHEMIE stojí na plně integrované výrobě, inovacích, vlastním výzkumu a vývoji, díky nimž společnost vlastní řadu patentů a certifikátů. Jako první na světě SPOLCHEMIE získala mezinárodní environmentální EPD certifikát pro epoxidové pryskyřice. Tradice chemického průmyslu v Ústeckém kraji vznikla před více než 160 lety právě založením SPOLCHEMIE, která se od té doby stala stálou a přínosnou součástí života lidí v regionu. S téměř 900 zaměstnanci je jedním z nejvýznamnějších regionálních zaměstnavatelů a zároveň i domácích exportérů. Provozy SPOLCHEMIE se v posledních letech dočkaly významných investic i modernizace. Potvrzuje to i fakt, že přes 90 % jejích současných výrobních zařízení bylo uvedeno do provozu po roce 2000.

Pro další informace kontaktujte tiskového mluvčího Jana Charváta, tel.: 608 827 381, charvat@ccgpr.cz.

Tiskové materiály SPOLCHEMIE a fotografie k volnému užití získáte na www.spolchemie.cz/cs/media.Back to News
Menu