news-h1.png, 1 kB

Tiskové zprávy

Jubilejní desátý ročník prestižního ústeckého půlmaratonu ze série RunCzech se letos opět poběží s podporou SPOLCHEMIE - Spolku pro chemickou a hutní výrobu. Po osmé bude letos součástí této významné regionální sportovní události i Pohár Spolchemie v handbikovém závodě. Prestižní událost se koná v sobotu 19.září.

Svoji ekologickou stopu v loňském roce opět úspěšně snižovala v řadě sledovaných parametrů ústecká SPOLCHEMIE - Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost ze skupiny Kaprain. Firmě se podařilo snížit nejen emise do ovzduší, ale i produkci odpadů či spotřebu energie. “Například specifická spotřeba energie při výrobě našich produktů poklesla od roku 2013 o 1900 MJ na jednu tunu. Pro ilustraci lze uvést, že to představuje úsporu energeticky přibližně srovnatelnou s 12,7 milióny litrů nafty,” popsal konkrétní příklad generální ředitel firmy Daniel Tamchyna.

Výroční zpráva skupiny Spolchemie za rok 2019 je k dispozici na našem webu. Rok 2019 navázal na úspěšně zahájené období ziskových hospodářských výsledků roku 2018. Především v prvním pololetí roku 2019 přetrvával pozitivní trend, který byl nastartován již na konci roku 2017. Ve druhé polovině roku 2019 došlo k očekávané korekci marží epoxidových pryskyřic z výjimečné úrovně roku 2018 zpět na jejich dlouhodobý průměr. To byl primární důvod, proč i při stejně vysokém vytížení výrobních kapacit (zejména epoxidů) výsledky roku 2019 zaostávají za rekordním rokem 2018. Základní plán roku 2019 se však podařilo překonat.

Ve čtvrtek 16.dubna po poledni došlo v provozním areálu naší firmy k tragické události. Dva pracovníci byli v souvislosti s plněním železniční cisterny vážně zraněni. Jeden z nich bohužel na místě zemřel, druhý byl v kritickém stavu převezen leteckou záchrannou službou do nemocnice.

První tisíce litrů lihové dezinfekce Anticovid vyráběné ve SPOLCHEMII - Spolku pro chemickou a hutní výrobu ze skupiny Kaprain zamíří již tento týden k těm nejvíce potřebným v celém ústeckém regionu. Tato významná domácí chemička získala v rámci stavu nouze od ministerstva zdravotnictví výjimku na výrobu nedostatkové dezinfekce a ihned po získání lihu od externího dodavatele operativně zareagovala výrobou 24.000 litrů Anticovidu. “Naši dezinfekci jsme neprodleně nabídli těm nejvíce potřebným v první linii - úřadům, obcím, sociálním a zdravotním zařízením v celém ústeckém regionu. Řada z nich projevila zájem a první dezinfekce bude expedována již tento týden,” vysvětlil generální ředitel firmy Daniel Tamchyna.

Menu