news-h1.png, 1 kB

Lidé & Spolchemie

První projekty minigrantů od SPOLCHEMIE v Ústeckém kraji se rozbíhají


26. 5. 2017

SPOLCHEMIE – Spolek pro chemickou a hutní výrobu cítí spoluodpovědnost za zdravý život lidí v Ústeckém kraji, a proto jsme se rozhodli pravidelně podporovat aktivní lidi, kteří svými projekty zlepšují život spoluobčanů. Ti, kdo pomáhají lidem ve svém okolí a pořádají akce pro své komunity s tématickým zaměřením „Zdraví lidí“ nebo „Zdravý rozum“, se na nás mohou obrátit se žádostí o příspěvek, tzv. minigrant.

Spolchemie chce být transparentní ve své podpoře a náš program je zcela otevřený. Všechny žádosti, které splní podmínky pro zařazení, zveřejňujeme na našich stránkách a zároveň veřejně odpovídáme na požadavky.

Protože si uvědomujeme, jak je důležitá rovnováha mezi tělesným a duševní rozvojem, rozhodli jsme se orientovat na akce ve dvou kategoriích. V souladu s tím, že Spolchemie je ve svém oboru inovátorem a odborníkem, vznikla kategorie „Zdravý rozum“, která má za účel podpořit aktivity rozvíjející vzdělání, kreativitu, technické znalosti, zájmové činnosti, ale i duševní hygienu a odpočinek. Do druhé kategorie „Zdraví lidí“ řadíme akce, které se starají o tělesnou stránku osobnosti a patří sem amatérské sportovní události, zdravotní podpora nebo třeba fyzické aktivity starší generace.

V půlce května zasedala poprvé komise a mezi podpořenými projekty jsou například juniorský šachový turnaj, projekt relaxačního vybarvování pro obyvatele domova důchodců, kulturní festival, vozidlo pro mobilní hospic, fotbalová soutěž mateřských školek, závody koloběžek a další. Seznam všech podpořených akcí najdete na stránkách projektu: http://www.spolchemie.cz/cs/uvod/sponzoring , kde také můžete podat žádost o podporu vaší akce.

Vedle nového projektu minigrantů jsme dlouholetým hrdým partnerem Ústeckého ½ maratonu, jehož trasa vede i přes naši chemičku, a generálním partnerem tradičního „Závodu handbiků“ v rámci půlmaratonu.

Vaše SpolchemieBack to News
Menu