news-h1.png, 1 kB

Novinky

Výroční zpráva skupiny Spolchemie za rok 2019 je k dispozici na našem webu. Rok 2019 navázal na úspěšně zahájené období ziskových hospodářských výsledků roku 2018. Především v prvním pololetí roku 2019 přetrvával pozitivní trend, který byl nastartován již na konci roku 2017. Ve druhé polovině roku 2019 došlo k očekávané korekci marží epoxidových pryskyřic z výjimečné úrovně roku 2018 zpět na jejich dlouhodobý průměr. To byl primární důvod, proč i při stejně vysokém vytížení výrobních kapacit (zejména epoxidů) výsledky roku 2019 zaostávají za rekordním rokem 2018. Základní plán roku 2019 se však podařilo překonat.

Ve čtvrtek 16.dubna po poledni došlo v provozním areálu naší firmy k tragické události. Dva pracovníci byli v souvislosti s plněním železniční cisterny vážně zraněni. Jeden z nich bohužel na místě zemřel, druhý byl v kritickém stavu převezen leteckou záchrannou službou do nemocnice.

První tisíce litrů lihové dezinfekce Anticovid vyráběné ve SPOLCHEMII - Spolku pro chemickou a hutní výrobu ze skupiny Kaprain zamíří již tento týden k těm nejvíce potřebným v celém ústeckém regionu. Tato významná domácí chemička získala v rámci stavu nouze od ministerstva zdravotnictví výjimku na výrobu nedostatkové dezinfekce a ihned po získání lihu od externího dodavatele operativně zareagovala výrobou 24.000 litrů Anticovidu. “Naši dezinfekci jsme neprodleně nabídli těm nejvíce potřebným v první linii - úřadům, obcím, sociálním a zdravotním zařízením v celém ústeckém regionu. Řada z nich projevila zájem a první dezinfekce bude expedována již tento týden,” vysvětlil generální ředitel firmy Daniel Tamchyna.

S ohledem na mimořádnou situaci a přijímaná ochranná opatření v souvislosti s šířící se nákazou COVID-19 (koronavir) bude výměna akcií Společnosti s účinností od 16.3.2020 dočasně pozastavena. Rezervované termíny na období od 16.3.-30.4.2020 budou zrušeny.

Speciální roušky, které fungují na principu tzv. fotoaktivního barviva vyvinuli výzkumníci z dceřinné firmy ústecké Spolchemie - pardubického Synpo. Uvedení do výroby realizuje firma MA INOTEX, která takto speciální tkaninu vyrábí pro další zpracování na roušky. Vynález spočívá ve speciálním fotoaktivním barvivu na bázi ftalocyaninu, které po ozáření běžným denním světlem i z běžných zdrojů světla krátkodobě generuje reaktivní formy kyslíku. Tím je ústenka chráněna před nežádoucími polutanty.

Menu